Kadzidło- kilka zastosowań dla olejku eterycznego

Cześć!

Kadzidło to jeden z moich ukochanych zapachów, lubię dodawać go do domowych kosmetyków i rozpalać w kominku. Jest pozyskiwany z rosnących na Półwyspie Arabskim oraz Afryce drzewa kadzidłowego. Ma przyjemny, delikatny żywiczno- słodki zapach. Nie tylko zapach jest ważny, kadzidło jest też olejkiem leczniczym, szczególnie dobrze działa na skórę i jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery.






Jakie są jego główne zalety:


- Uspokaja- wystarczą 2-3 krople olejku zmieszane z olejem bazowym, np. migdałowym. Wmasowane w skronie lub kark, pozwalają szybko pozbyć się napięcia.


- Pomaga leczyć świeże blizny i rozstępy. W tym celu należy nakładać olejek 2-3 razy dziennie na okolicę, którą chcemy poprawić i obserwować efekty. Radzi sobie także z nowymi bliznami po trądziku, można dodać go do kremu, który stosujemy na twarz.


- Przyspiesza wchłanianie krwiaków i siniaków, uszczelniając naczynia krwionośne.  Nakładam na skórę niewielką ilość nawet 3-5 razy dziennie.

 - Koi skórę podrażnioną słońcem, aby przyspieszyć reperację można zmieszać kilka kropel z ulubionym olejem do twarzy i stosować go minimum 2 razy dziennie.

- Ma działanie przeciwzmarszczkowe, a także uelastycznia skórę.W pielęgnacji można to wykorzystać dodając go do kosmetyków jakie stosujemy.

- Zmniejsza swędzenie skóry, sprawdza się zarówno przy wysypkach, jak i ukąszeniach owadów.

Poprawia nastrój, oczywiście jeśli lubisz zapach kadzidła, wystarczą 2-3  krople rozpalone w kominku, aby cieszyć się zapachem i dodatkowo korzystać z właściwości kojących.

 

Olejek kadzidłowca ma właściwości odkażające i ciągle jest przedmiotem wielu badań. Warto mieć go wśród swoich olejków. Pamiętajcie, żeby wybierać naturalne olejki ze sprawdzonych źródeł:)

Lubicie zapach kadzidła?


Pozdrawiam!


10 komentarzy:

  1. Nigdy nie używałam takiego specyfiku, ale jego właściwości naprawdę przyciągają i kuszą :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam. Ja mam w postaci takiej oleożywicy, ciężko go z czym wymieszać, ani wodne bazy ani tłuszczowe :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Trzeba lekko podgrzać olej aby sie rozpuściło kadzidło, albo w spirytusie rozpuścić, w wodzie olejki eteryczne sie nie rozpuszczają :) tez lubię kadzidło bardzo, zawsze na stanie mam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Spróbuję, ze spirytusem działało, ale nie potzrebuję kosmetyków na spirytusie :) Podgrzewany olej, tak zrobię. Dziękuję bardzo!

      Usuń
    2. Lubię mieszać kadzidło z innymi olejami:)

      Usuń
  4. Ja lubię orientalne zapachy. Mam wrażenie że przenoszę się do Japonii do łaźni i rozluźniam się.

    OdpowiedzUsuń
  5. gdzie kupujesz olejki eteryczne?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger