Peeling miodowo- migdałowy DIY

Cześć!

Samodzielne przygotowywanie kosmetyków może dać nam wiele radości:) Przekonałam się o tym po raz kolejny kiedy wymieszałam ten peeling. Główne składniki to migdały i miód, bardzo odżywcze składniki, które dobrze się komponują. Peeling jest idealny na zimę, nadaje się do twarzy jak i do całego ciała. Używam go od kilku tygodniu i dobrze się sprawdza:) 



Składniki:
4 łyżki zmielonych migdałów,
2 łyżki miodu,
1 łyżka oleju z konopi ( może być inny olej),
8-10 kropli olejków eterycznych (dodałam różany i olejek z kadzidłowca),
szklany słoiczek.

Wszystkie składniki mieszamy dokładnie i zamykamy w słoiczku. Przygotowuję co w małych ilościach i przechowuję w lodówce. 
Peeling nie tylko oczyszcza skórę, ale też nawilża i odżywia. Migdały i miód mają mnóstwo składników odżywczych, które dobrze działają na skórę. Nawilżają i odświeżają skórę. Migdały zwierają dużą ilość witaminy E, która jest silnym antyoksydantem i jednocześnie naturalnym konserwantem. 

Po takim peelingu skóra jest miękka i przyjemna w dotyku. Składniki koją skórę i pomagają pozbyć się niedoskonałości. Jest też delikatny dla skóry, staram się zmielić migdały drobno, najlepiej zrobić w młynku do kawy. 

Nie bez znaczenia są też olejki eteryczne jakie dodamy do peelingu. Nadają piękny zapach, ale też mają różne działanie. Jak je dobrać?

Skóra dojrzała/sucha: 
- olejek z kadzidłowca,
- olejek z geranium,
- olejek różany.

Skóra normalna:
- olejek różany,
- olejek z bergamotki,
- olejek z geranium,
- olejek lawendowy.

Skóra tłusta/ mieszana:
- olejek z drzewa herbacianego,
- olejek z kadzidłowca,
- olejek z bergamotki,
- olejek eukaliptusowy,
- olejek z rozmarynu.

Skóra wrażliwa:
- olejek różany,
- olejek z kadzidłowca. 

Wybieram naturalne olejki z dobrego źródła, żeby nie podrażniały skóry. Są bardzo skoncentrowane, dlatego wystarczy zaledwie kilka kropel, żeby działały:)

Pamiętajcie, że miód może być silnym alergenem i zanim zrobicie ten peeling zróbcie próbę uczuleniową i nałóżcie miód na mały odcinek skóry. U mnie na szczęście nie ma tego problemu. 
Polecam ten peeling szczególnie zimą kiedy skóra potrzebuje dobrego nawilżenia. 

Może polecacie jakieś inne domowe peelingi do twarzy?


Pozdrawiam:)


Copyright © 2016 Ekocentryczka , Blogger